Přejít na menu

Pravidla hry

Mapa Tisíc mil k Wichkitatu.Cíl hry

Cílem hry je dojít ze všech týmů nejdříve k vysněné zemi - Wichkitatu [Vičkitatu] po mapě, která je součástí hry, za body získané plněním úkolů. Ale také vyzkoušet si zajímavé úkoly, něco se naučit a zamyslet se nad některými otázkami.

Přihlášení

Do dlouhodobé hry Tisíc mil k Wichkitatu se mohou přihlásitvšichni kluci a holky, kteří si založí Akční tým, Bratrstvo talismanu nebo Klub Bobří stopy (jak na to, najdete tady). Založením klubu také rovnou splníte 1. úkol hry. Do hry se není nutné dále přihlašovat - jakmile od vás dojdou první odpovědi na úkoly, objeví se váš klub v tabulce výsledků a můžete hned začít sbírat body, postupovat po mapě a soupeřit s ostatními týmy.

Úkoly

Každý týden od října do konce května je na webu dlouhodobka.cz zveřejněn nový úkol za určitý počet bodů. Můžete se rozhodnout, zda se vám úkol líbí a budete jej plnit nebo počkat na jiný úkol do dalšího týdne. Hodnota bodů u úkolu znamená maximální počet bodů, který můžete získat v případě, že úkol splníte vzorně - obvykle bude počet bodů o něco nižší - záleží jen na vaší šikovnosti. O splnění úkolů nám čas od času napište krátkou zprávu - depeši, kterou pošlete na adresu SPJF. Jakmile vaše odpovědi dojdou, vyhodnotíme je a přidělíme vám body k postupu na mapě. Výjímečně budou úkoly označeny slovem „Email“, což znamená, že odpověď můžete, stejně jako postupy po mapě a další dotazy zasílat emailem na adresu kbs@spjf.cz. Řešení ostatních úkolů zasílejte na adresu: SPJF, Bobří stopa, PO BOX 245, Brno, 658 45. 7s

Mapa a postup po ní

Mapa znázorňuje západní část dnešních USA, v roce 1847 území nově získaná od Velké Británie - dnešní státy Washington, Oregon, Idaho, Nevadu a Kalifornii, ve kterých se odehrává náš příběh. Území, po kterém mohou kluby putovat je pokryto malými šestiúhelníčky (hexy), které jsou označeny ve svislých sloupcích písmeny (aby bylo písmen 37, vypůjčili jsme si z abeced okolních zemí čtyří písmenka Ä, Ë, Ö a Ü, která jednoduše zapíšete na klávesnici pomocí tlačítka o 3 vzdáleného doprava od písmenka L) a v šikmých řadách (zleva nahoře doprava dolů) čísly. Týmy se vydávají z lovišť v severní části mapy (N13) na jih k Wichkitatu (D39), kam se snaží dorazit co nejdříve. Na mailovou adresu kbs@spjf.cz napíšete, po kterých polích chcete postupovat a v případě, že máte dostatek bodů, stovkař vám provede postup po mapě a oznámí vám, na kterém poli se zrovna nacházíte. Každé pole mapy, na které tým vstoupí, znamená odečtení určitého počtu bodů. Současně se vstupem na políčko se dozvíte, kolik bodů bude stát postup po některých dalších polích v okolí. Je dobré si údaje zasílané emailem zapisovat do mapy. Cílem putování je oranžově označené pole - Wichkitat.

S odpovědí na první svou soutěžní depeši dostanete od nás barevně vytištěnou mapu pro lepší orientaci na plánu.

Přihlásit uživatele